Môžem bezpečne užívať Omega 3 a kyselinu listovú počas celého tehotenstva?

Zodpovedané
13. jan 2023

Dobrý deň,

som v 3. mesiaci tehotenstva, doma mám vitamíny Omega 3 a kyselinu listovú 1000. Obidva prípravky sú od Jamieson. Nechcem užívať multivitamíny pre tehotné.

Môžem teda bezpečne užívať Omega 3 a kyselinu listovú počas celého tehotenstva?

Mám počas zimy užívať aj 2 kvapky Vigantolu denne?

Ďakujem

Dobrý deň,

pre zdravý neurologický vývoj je dôležitý najmä príjem kyseliny listovej v dávke 800 ug denne počas prvého trimestra. Od 2. trimestra je odporúčaný príjem 400 ug kyseliny listovej denne.

Omega 3 môžete užívať počas celej dĺžky tehotenstva.

Vigantol počas tehotenstva užívať môžete, dávku by však mal určiť lekár.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut