Môžem brať v 3. trimestri železo bez odporúčania gynekológa?

Zodpovedané
31. okt 2019

Dobrý deň,

som v treťom trimestri a chcem brať železo. Nemám pestrú stravu a chcem, aby malo dieťa peknú váhu.

Môžem brať v 3. trimestri železo bez odporúčania gynekológa?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

tehotným ženám sa predpisuje železo na základe hematologických testov v prípade anémie.

Neodporúčam Vám svojvoľne užívať železo. Môžte mať problém so zápchou, prípadne tráviace ťažkosti.

Ženy sa väčšinou snažia vyhnúť užívaniu železa pre jeho nežiaduce účinky.
Poraďte sa radšej so svojím gynekológom.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová