Môžem brať tabletky na železo súčasne s tabletkami pre tehotné?

kukuckalucia
18. aug 2015

Ahojte. Som v 17 tyzdni tehu a moja gynekologicka mi predpisala tabletky na doplnenie chybajuceho zeleza. Dala mi Ferro Folgamma, tie obsahuju aj kyselinu listovu konkretne 5 mg, Femibion, ktory beriem tiez obsahuje 200 kyseliny listovej. Nie je to vela kyseliny listovej sucasne? Nie kazde tabletky na zelezo obsahuju aj kyselinu listovu.
Ja mam brat az 2 tabletky denne na zelezo. Mate s tym skusenost? Dakujem.

jankamordacova
18. aug 2015

Ahoj aj ja to tak užívam ..a som 32 týžden ... tiež užívam železo ferro... 2x denne aj kyselinu listovu 1x a aj vitamin C 2x denne a ešte riboflavín vitamin B12 2x denne... vieš čo je lepsie mať viacej v sebe vitaminov ako mennej.... mne to predpisala lebo mam slabý krvný obraz , malo krvných dosticiek a ked som sa pytala že keby som tolko toho nejedla co by sa mohlo stat, tak mi povedala gyn.že by mohlo mať dietatko problem s krvom a chodili by sme po hematologiach ... tak to radsej jem 🙂 ved su to len vitaminy ...

monique82
18. aug 2015

Kyseliny listovej nie je nikdy veľa, je potrebná na delenie a rast buniek, keďže je to vitamín skupiny B (B9) v prípade, že ho má telo priveľa jednoducho ho močom vylúči.

sense
18. aug 2015

aj ja som tak uzivala cele tehu zelezo a femibion

maca283
18. aug 2015

Ja som uzivala narosan čučoriedkový je bez kyeliny listovej Je to sirup

milota164
18. aug 2015

ja som brala tiez zelezo aj femibion

clariasara
27. dec 2019

Snazilky január 2020

clariasara
27. dec 2019

Snažilky december 2019

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre