Môžem byť alergická na Euthyrox?

Zodpovedané
15. jan 2020

Dobrý deň,

asi mesiac beriem Euthyrox a asi mesiac som nachladnutá. Kýcham, bolí ma hrdlo a mám nádchu. A to hlavne ráno.

Skúšala som Dorithricin, no nepomohlo. Potom som to vyhodnotila ako chrípku a dala si TheraFlu. A nič. Bola som u lekára a urobil mi výter z hrdla a dnes mam výsledok, že nič tam nemám. Zatekajú mi hlieny v nosohrtane.

Môžem byť alergická na Euthyrox?

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím si, že to nebude z lieku Euthyrox. Euthyrox je pacientmi veľmi dobre znášaný liek a v dnešnej dobe ho užívajú naozaj tisíce ľudí.

Ale samozrejme nemôžem sa zaručiť za svoj názor, nakoľko v príbalovom letáku sa uvádzajú možné aj alergické reakcie v oblasti dýchacieho systému.

Zistíte to len tak, že na pár dní liečbu prerušíte.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová