Môžem dať Prospan sirup 6 týždňovému bábätku?

Zodpovedané
15. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho 6 týždňového chlapčeka, ktorá má soplíky a tvoria sa mu hlieny. Dávala som mu Sinupret, ale vypľúva ho. Na soplíky mu dávam Aliamare kvapky a aj odsávam.

Môžem mu dať ešte Prospan sirup?

Čo iné mu pomôže?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Prospan sirup je tiež možné dávať deťom od narodenia. Ak podávate sirup alebo kvapky na lyžičke, tak mu lyžičku pridržte dlhšie v puse a tak to nevypľuvne.

Čistenie nošteka pomocou Aliamare a odsávaním je správny postup. Ak soplíky neustúpia, tak navštívte lekára. Pomohli by aj Fenistil kvapky, ale tie sú na lekársky predpis.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová