Môžem dať synovi Augmentin, keď mal alergickú reakciu na Amoksiklav?

Zodpovedané
20. máj 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom lieku Augmentin a Amoksiklav.

Môžem dať malému Augmentin, keď mal alergickú reakciu na Amoksiklav?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

liečivo obsahujú rovnaké. Závisí však od toho, či má alergiu na amoxicilín, teda na penicilíny alebo len na niektorú z pomocných látok.

Niektorí ľudia sú však alergický na penicilíny. Ak neviete pôvod alergie, radšej by som mu dala lieky s inou účinnou látkou.

V prípade, ak to predpísala lekárka napriek informácií, že mal alergiu na Amoksiklav tak dajte.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová