Môžem ešte užívať vitamín D, keď som ho skladovala nad 25°C?

Zodpovedané
3. nov 2020

Dobrý deň,

minulý rok som kúpil vitamín D3 kvapky v Rakúsku (výrobca: Apolife). V zime vždy užívam Vitamin D ale v lete nie. Na obale sa uvádza, že vitamín treba skladovať pri teplote do 25 stupňov.

V lete bolo veľmi horúco a vitamín som skladovala v spálni, ale neviem koľko stupňov tam bolo.

Musím teraz ten vitamín vyhodiť, alebo môžem to užívať naďalej?

Vitamín bol skladovaný pravdepodobne nad 25 stupňov.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak bol niekoľko dní počas leta pri teplote nad 25 stupňov, tak nemusí byť nutne nepoužiteľný.

Skúste zhodnotiť jeho vlastnosti ako farba, konzistencia a vôňa. Ak sa Vám bude zdať, že je to v poriadku, tak ho môžete aj naďalej užívať.

DeVit

DeVit je výživový doplnok, olejová emulzia s obsahom vitamínu D3 (cholekalciferol). Vitamín D je v DeVite rozpustený v triglyceridoch so stredne dlhým reťazcom. Materské mlieko má vysoký obsah triglyceridov so stredne dlhým reťazcom. Tuky sa ľahko vstrebávajú z čreva dojčaťa a prechádzajú priamo do pečene. Spolu s nimi do pečene prechádza aj vitamín D.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová