Môžem kloktať šalviovú vodu alebo Corsodyl počas tehotenstva?

Zodpovedané
18. mar 2020

Dobrý deň,

som v 6. týždni tehotenstva a už 5. deň ma páli v hrdle a len sa to zhoršuje. Hlieny mi prešli aj do nosa a používam preplach nosa soľou. To mi celkom pomáha. Dnes som 3x kloktala soľou a mám pocit, že sa mi hrdlo zhoršilo. Dokonca som dnes aj stratila hlas. Keď trošku zakašlem, tak ma štípe v hrdle. Mám pocit, že mi to ide nižšie až do priedušiek.

Môžem kloktať šalviovú vodu alebo Corsodyl?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

kloktanie slanou vodou pomáha. Šalviovú vodu môžte kloktať tiež. V lekárni kúpite aj šalviový sprej do hrdla Florsalmin, ktorý môžete tiež používať počas tehotenstva.

Šalvia pôsobí antimikrobiálne a protizápalovo. Corsodyl neodporúčam na bolesť hrdla. Môžte užívať pastilky na cmúľanie Septilen a Hydro pastilky Generica. Hydro pastilky sa používajú aj pri zachrípnutí, pretože zvlhčujú podráždenú sliznicu.

Ak sa stav napriek tomu bude zhoršovať kontaktujte svojho lekára.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová