Môžem kombinovať Femibion 2 súčasne s magnéziom Galvex a Celaskonom?

Zodpovedané
10. mar 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom kombinácie vitamínov.

Môžem kombinovať Femibion 2 súčasne s magnéziom Galvex (1-2 tbl. denne) a Celaskonom (1-2 tbl. denne)?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

môzete užívať magnézium Galvex v odstupe 2 hodiny od Femibionu. Femibion obsahuje železo - pri súbežnom užití sa vzájomne vylučujú pri vstrebávaní.

Odporúčaná denná dávka vitamínu C počas tehotenstva je okolo 100 mg. Femibion 2 obsahuje vitamín C. Užívajte teda maximálne 1 tabletu Celaskonu 100 mg k tomu.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut