Môžem kombinovať Megamox, Trifed a Stoptussin, keď mám zápal priedušnice?

Zodpovedané
29. sep 2022

Dobrý deň,

dnes som bola u lekára s tým, že mi zatekaju hlieny. Nekašlem a ani nesoplím, len tie hlieny. Keď sa z hlboka nadýchnem, tak ma bolí na hrudníku. Teplotu nemám.

Lekár stanovil diagnózu zápal priedušnice. Predpísal mi Megamox každých 12 hodín, zelený Trifed jednu odmerku 3x denne a k tomu ešte aj Stoptussin 3x denne.

Môžem to takto kombinovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

Stoptussin kvapky obsahujú rovnakú účinnú látku ako Trifed (guajfenezín). Kombináciu neodporúčam.

Užívajte podľa odporúčania lekárky antibiotiká Megamox a zelený Trifed. Ten znižuje väzkosť hlienu, ktorý sa tak stáva tekutejším a uľahčuje vykašliavanie.

Dbajte na zvýšený príjem tekutín.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut