Môžem kombinovať výživové doplnky počas dojčenia?

Zodpovedané
24. mar 2022

Dobrý deň,

mám ročnú dcéru, ktorú ešte dojčím. Do pôrodu som nemala žiadne problémy s vlasmi a ani s pokožkou. Po pôrode mám vlasovú pokožku veľmi suchú a svrbí ma, koža sa mi zdá tiež suchá. Chcela by som začať užívať Biotín+. Zatiaľ užívam D, C, magnézium a kolagén.

Môžem toto všetko užívať spolu?

Môžem užívať Biotín+ počas dojčenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

všetky uvedené vitamíny a výživové doplnky môžete užívať počas dojčenia (aj biotín). Je ale vhodné rozdeliť si ich užívanie počas dňa.

Kolagén užívajte ráno spolu s vitamínom C, ten podporuje jeho vstrebateľnosť . Vitamín D spolu s hlavným jedlom, magnézium večer pred spaním.

Uvádzate problémy so suchou svrbivou pokožkou hlavy. To Vám najúčinnejšie pomôže vyriešiť zmena šampónu. Veľmi dobré skúsenosti sú napr. so šampónom Linola.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut