Môžem na Egilok užívať lieky od kašľa, Paralen, Ibalgin a antibiotiká?

Zodpovedané
17. nov 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom užívania liekov v mojom prípade.

Pokiaľ mám kašeľ, môžem naň užívať lieky, keď užívam Egilok na tachykardiu?

A ako je to s liekmi od bolesti, ako napr. Paralen, Ibalgin, resp. antibiotikami?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri užívaní Egiloku môžete užívať lieky na kašeľ rovnako aj antibiotiká.

Pri liekoch od bolesti zvoľte tie s obsahom paracetamolu (Paralen, Panadol).

Kombinácia Egiloku a Ibalginu vhodná nie je. Môže viesť k zníženiu antihypertenzívneho účinku. Ibuprofén zvyšuje retenciu vody a sodíka - hromadenie tekutín v oraganizme - zvýšenie extracelulárneho objemu a tým aj krvného tlaku.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut