Môžem naraz užívať Femibion 2 a vitamín K2 s D3?

Zodpovedané
1. okt 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom užívania vitamínov.

Môžem naraz užívať Femibion 2 a vitamín K2 s D3?

Na krabičke je uvedené, že nie je vhodný pre tehotné. Ja som však čítala viaceré články a dočítala som sa, že K2 je veľmi prospešný najmä v období, keď sa vápnik sústreďuje do rastu kosti bábätka a mama je ochudobnená.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste zdravá a máte bezproblémové tehotenstvo, tak Vám určite postačuje vitamínový doplnok pre tehotné Femibion 2.

Vitamín K2 nie je vhodný, ak má žena počas tehotenstva problémy so zrážanlivosťou krvi.

Vitamín D3 nedoporučujem užívať samostatne, pretože už sa nachádza vo vitamínoch Femibion 2 v optimálnej dávke pre tehotné.

Vitamín D3 1000IU

Vitamín D3 1000IU je výživový doplnok v ľahko prehĺtateľných kapsulách.

Femibion 2

Femibion 2 je výživový doplnok pre tehotné ženy od 13. do 40. týždňa tehotenstva. Obsahuje kyselinu listovú, Metafolin + vitamíny, minerály a luteín + DHA. V tomto období začína fáza rýchleho rastu dieťatka a vzhľadom na to je vhodné dopĺňať foláty (Metafolin® & kyselina listová) a omega-3 mastnú kyselinu DHA.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová