Môžem podať Allergodil 4-ročnému synovi?

Zodpovedané
19. nov 2022

Dobrý deň,

môj 4-ročný syn má pravidelne večer a v noci upchatý nos. Pediatrička mu predpísala sirup Aerius. Po ňom však nechce spať, je plačlivý a stále sa budí. V lekárni nám poradili sprej Allergodil. Pri ňom je však uvedené, že sa môže podávať až od 6 rokov. Lekárnička mi povedala, že ho pravidelne vydávajú aj menším deťom. Pediatrička má dovolenku, chcela by som sa teda poradiť s Vami.

Môžeme ho dať vyskúšať synovi?

Ďakujem

Dobrý deň,

na základe odporúčania lekára je možné podať Allergodil kvapky deťom od štyroch rokov.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut