Môžem podať bábätku sirup Panadol, ktorý je otvorený od septembra?

Zodpovedané
3. dec 2022

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom trvanlivosti sirupu Panadol 24 mg pre deti. Na príbalovom letáčiku je uvedené, že sa po otvorení môže používať 30 dní. Na stránke adc.sk sú informácie na príbalovom letáku iné a je tam uvedené, že sa môže užívať až 24 mesiacov po otvorení. Panadol som stále používala asi 6 mesiacov po otvorení. Teraz je otvorený od septembra a o týždeň máme s mojím 3-mesačným bábätkom absolvovať prvé očkovanie.

Môžem podať bábätku sirup Panadol, ktorý je otvorený od septembra?

Ako dlho po prvom otvorení sa môže používať sirup Panadol 24 mg pre deti?

Ďakujem

Dobrý deň,

skontrolujte, ktorú šaržu sirupu máte doma. 🙂

V ADC Číselníku sú aktuálne zalistované dve aktívne verzie (dva ŠÚKL kódy) prípravku PANADOL PRE DETI JAHODA.
Výrobca skončil v septembri s dodávkou verzie z roku 2019, ktorá je nestabilná a nemá sa podávať viac ako 30 dni po otvorení (ŠÚKL kód 9989C).

Nová verzia už je v ADC Číselníku aktívna (ŠÚKL kód 0638E) a má prísť na trh od 1/2023. Táto verzia má upravené zloženie a môže sa používať až do 24 mesiacov od prvého otvorenia. Do distribúcie táto verzia skutočne ešte neprišla (má zatiaľ nulové predaje).

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut