Môžem podávať synovi Gastrotuss a Nutriton?

Zodpovedané
26. jan 2023

Dobrý deň,

syna dojčím a počas každého kŕmenia mu dávam súčasne aj Nutriton. Odsajem si vždy 25 ml môjho mlieka a zahustím ho jednou odmerkou Nutritonu. V čase dojčenia, prípadne pred ním, mu ho dám striekačkou. Na krabici je síce uvedené, že mám Nutriton miešať s vodou, ale moje mlieko mi príde vhodnejšie.

Po kŕmení mu vždy dávam Gastrotuss. Nie som si istá, či môže toľkokrát užiť 2,5 ml, tak dávku mierne znížim. Dojčím ho asi 8x denne každé 3 hodiny a niekedy častejšie. Vnoci niekedy po 4 hodinách. Počas noci Nutriton malému nedávam, len Gastrotuss po kŕmení. Vidím, že mu to pomáha a nezapeká ho. Fungujeme takto asi 4. deň.

Môžem takto pokračovať?

Musím niečo zmeniť?

Ďakujem

Dobrý deň,

všetko robíte správne.

Nutriton sa môže podávať ako vo vode tak aj v materskom mlieku. Podáva sa pred každým kŕmením.

Gastrotuss baby sirup po jedle a pred spaním. Dávkovanie je podľa hmotnosti dieťaťa (do 5 kg 3 ml, nad 5 kg 5 ml).

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut