Môžem použiť náplaste na herpes po záruke?

Zodpovedané
16. apr 2019

Dobrý deň,

našla som doma náplaste na opary, ktoré už pred pár mesiacmi expirovali. Neviem, čo je zložkou týchto náplasti. Píšu, že sú hydrokoloidné.

Musím ich vyhodiť, alebo sa dajú bez problémov použiť?

V tehotenstve momentálne používam hydrokoloidné náplaste potiahnuté oxidom zinočnatým.

Ak expiruju tieto, je v tom rozdiel oproti tým bez poťahu?

Ďakujem

Dobrý deň,

zložkou je hydrokolidný gél, ktorý vytvára vhodné prostredie na hojenie rán alebo oparov. Po expiračnej dobe môžu byť jeho vlastnosti narušené a teda nemusí mať taký účinok.

Tie potiahnuté s oxidom zinočnatým prispievajú k lepšiemu vysúšaniu oparu. Aj pri týchto platí, že po dobe expirácie výrobca nezaručuje ich účinnosť.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová