Môžem používať Procto-Glyvenol čípky na hemoroidy, keď som tehotná?

Zodpovedané
7. sep 2020

Dobrý deň,

som v 15 týždni, strašne ma bolia, ale nekrváca. Lekárnička mi dala niečo iné, ale veľmi to nezaoberá. Procto-Glyvenol stále pomáhal pred tehotenstvom.
Ďakujem

Dobrý deň,

v druhom trimestri by ste už mohli používať aj čapíky Procto-Glyvenol. Nemajú sa užívať len počas prvého trimestra, ktorý vy už máte za sebou. Samozrejme spomeňte to aj svojmu gynekológovi na najbližšej poradni.

V tehotenstve ak sa dá, tak najideálnejší je sedací kúpeľ z dubovej kôry, masť z dubovej kôry alebo Preparation H rektálna masť aj Preparation H čapíky.

Procto-Glyvenol čapíky

Procto-Glyvenol čapíky - liek s obsahom anestetika. Účinné látky lidokaín a tribenozid.

Preparation H rektálna masť

Preparation H rektálna masť obsahuje liečivá tekutý kvasnicový extrakt a olej zo žraločej pečene.

Preparation H čapíky

Preparation H čapíky napomáhajú hojeniu a pôsobia lokálne lubrikačne s embolizačným účinkom.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová