Môžem používať sprej Candibene pri dojčení?

Zodpovedané
25. feb 2023

Dobrý deň,

už dlhšiu dobu má trápi Pityriasis versicolor. Kožná lekárka mi na to už dávnejšie predpísala sprej Candibene a Mycogel sprchový gél. Liečba zabrala, ale ochorenie sa vždy po nejakej dobe znova objavilo. Teraz sa mi vrátilo po pôrode. Neviem sa dostať ku kožnému lekárovi a chcela by som vedieť či môžem sprej Candibene užívať, aj keď dojčím. Ložiská mám primárne na chrbte a pár fľakov sa mi už objavuje aj pod prsiami.

Neprekáža, keď užívam sprej Candibene pri dojčení?

Ďakujem

Dobrý deň,

Candibene sprej môžete lokálne používať. Nesmie sa však aplikovať na prsník dojčiacej matky.

Pri zhoršení stavu odporúčam návštevu dermatológa.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut