Môžem si dávať vaginálne probiotiká preventívne počas tehotenstva?

Zodpovedané
11. mar 2022

Dobrý deň,

som v druhom trimestri tehotenstva a bol mi predpísaný Macmiror vaginálne na 6 dní. Po doužívaní by som si chcela vkladať probiotiká. V lekárni mi dali Gynimun Intim Protect.

Sú tieto probiotiká vhodné aj v tehotenstve?

Koľko dní po sebe si ich môžem vkladať?

V balení je 10 ks.

Môžem si dávať vaginálne probiotiká preventívne počas tehotenstva?

Ak áno, tak ako často?

Ďakujem

Dobrý deň,

probiotiká Gynimun Intim Protect sú vhodné počas tehotenstva. Vkladajte si 1 kapsulu večer pred spaním 10 dní po sebe.

Probiotiká tak ako perorálne tak aj vaginálne môžete užívať aj preventívne. Ako často, závisí od toho či máte nejaké konkrétne zdravotné ťažkosti. Napr. častejšie sa opakujúce mykózy.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut