Môžem užiť dve tabletky Euthyrox 25 mg namiesto jednej tabletky Euthyrox 50 mg?

Zodpovedané
10. okt 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom užívania liekov.

Môžem užiť dve tabletky Euthyrox 25 mg namiesto jednej tabletky Euthyrox 50 mg?

Je to možné takto užívať aj dlhodobejšie?

Je možné, aby mi výsledky z krvi na THS vyšli jeden mesiac lepšie a druhý horšie (v tehotenstve)?

Konkrétne august THS = 3,47; september THS = 2,90 a október THS = 3,46.

Ďakujem

Dobrý deň,

môžte užívať bez problémov dve tablety Euthyrox 25 mg namiesto 1 tablety Euthyrox 50 mg. Je to rovnaká dávka, môžte to takto užívať aj dlhodobo.

Nie som lekár, ale TSH môže podľa mňa kolísať v tehotenstve. Bábätko do určitého stupňa vývoja čerpá z Vašich hormónov štítnej žľazy.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová