Môžem užiť Omeprazol Mylan, keď som tehotná?

Zodpovedané
3. dec 2018

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Som v 8. týždni tehotenstva a už roky trpím silnou žalúdočnou kyselinou. Žiadne babské recepty mi nezaberajú. Užívala som Omeprazol Mylan. Dnes mám opäť silnú kyselinu.

Môžem si dať jednu tabletku Omeprazol Mylan?

Ďakujem

Dobrý deň,

Liečivo Omeprazol sa môže užiť v tehotenstve pri ťažkostiach so žalúdočnou kyselinou.
Ak ho budete potrebovať počas tehotenstva užívať pravidelne, prosím oboznámte s tým aj svojho lekára.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová