Môžem užívať Activ aloe forte, keď nemám potvrdené Helicobacter pylori?

Zodpovedané
19. feb 2022

Dobrý deň,

od známych som počula dobré recenzie na Activ aloe forte extra účinná od Barny's počas obdobia ako mali helicobacter pylori. Ja ešte neviem či ho mám, ale toto aloe chcem vyskúšať.

Môžem si ho dávať aj keby pylori nemám?

Neuškodí mi to?

Ako dlho ho prípadne môžem užívať?

Ďakujem

Dobrý deň,

prípravok Barny's Aloe môžete užívať aj bez potvrdeného Helicobactera.

Určite Vám neuškodí, práve naopak. Aloe pôsobí priaznivo na podporu trávenia. Pomáha udržiavať normálnu funkciu čriev, podporuje pravidelné vyprázdňovanie a pomáha udržiavať normálnu hladinu glukózy.

Ak sa u Vás Helicobacter potvrdí, bude nutné preliečenie kombináciou antibiotík spolu s liekmi na zníženie žalúdočnej kyseliny. Aloe môžete aj v tomto prípade využiť ako podpornú liečbu.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut