Môžem užívať antibiotiká Ciprilon počas dojčenia?

Zodpovedané
6. apr 2022

Dobrý deň,

môj doktor vie, že dojčím a aj tak mi napísal ATB Ciprilon 500. V príbalovom letáku je napísané, že sa nesmú užívať počas dojčenia.

Môžem uvedené lieky užívať?

Ďakujem

Dobrý deň,

účinná látka ciprofloxacín obsiahnutá v uvedených antibiotikách prechádza do materského mlieka. Počas užívania sa neodporúča dojčiť.

Nepoznám Váš zdravotný stav a ani indikáciu antibiotickej liečby. Skúsila by som sa ešte raz obrátiť na lekára a prekonzultovať liečbu antibiotikami penicilínového typu (ak je to možné). Tie počas dojčenia užívať môžete.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut