Môžem užívať antikoncepciu, Femibion 1 a Inofolic Combi súčasne?

Zodpovedané
25. júl 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom užívania vitamínov a antikoncepcie.

Beriem posledný blister HAK a začala som užívať Femibion 1 a Inofolic Combi.

Robím dobre?

Pripravím tak svoje telo na tehotenstvo?

Neznižujú tieto tabletky účinok HAK?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

môžte tieto prípravky užívať už počas posledného mesiaca užívania antikoncepcie.

Dlhodobé užívanie antikoncepcie oberá telo o kyselinu listovú. Preto je dobré ak ste už začali užívať doplnky s kyselinou listovou.

Tieto doplnky nemajú vplyv na účinnosť antikoncepcie.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová