Môžem užívať Clexane, ktoré bolo skladované v lete v byte pri teplote 33°C?

Zodpovedané
8. jan 2020

Dobrý deň,

minulý rok som brala najmenší variant Clexane a zostali mi dve krabice v záruke. Boli uchovávané v spálni v byte. Na nete som čítala, že sa má uchovávať do teploty 25°C.

Môžem užívať Clexane, keď sme mali v lete v byte cca 33°C?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nemôžem Vám doporučiť užívanie takého balenia, nakoľko stálosť lieku výrobca garantuje pri uchovávaní do 25 stupňov.

Nevieme ako dlho bol liek vystavený vysokej teplote a predsa sa jedná o injekciu, tak aby ste si neuškodili.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová