Môžem užívať Erdomed popri dojčení?

Zodpovedané
16. jan 2023

Dobrý deň,

už dlho ma trápi dráždivý vlhký kašeľ a zvýšené zahlienenie. Nakoľko dojčím, nemôžem v podstate nič užívať, okrem slanej vody. Dlhšie to už v takomto stave nevydržím, no nechcem prestať s dojčením.

Aké je riziko pre bábätko, ak budem užívať Erdomed aj napriek tomu, že budem dojčiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

liek Erdomed počas dojčenia môžete užívať len na základe odporúčania lekára.

Z voľnopredajných produktov Vám môžem na podporu vykašliavana odporučiť sirupy na rastlinnej báze (Stopkašeľ, Skorocelový sirup).

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut