Môžem užívať Metoprolol ratiopharm, Gopten, Cardilan a magnézium?

Zodpovedané
26. apr 2020

Dobrý deň,

liečim sa na vysoký krvný tlak a na arytmiu a bola mi zistená aj fibrilácia predsieni, rýchly pulz. Užívam Metoprolol ratiopharm s predĺženým uvoľňovaním, Gopten a Cardilan 1 tabletku. Tlak mám aj tak 130/85.

Môžem k týmto liekom užívať ešte ráno 1 tabletku magnézium Galvex 500 mg a večer 1 tabletku magnézium 500 mg?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak Vám náhle vystúpi tlak a cítite sa zle, tak si môžte dať Magnézium. Ak však mávate pravidelne zvýšený tlak pri týchto liekoch, tak je potrebné zájsť k lekárovi.

Ak chcete pravidelne užívať magnézium, tak sa poraďte so svojím ošetrujúcim lekárom.

Magne-B6

Magne-B6 obsahuje kombináciu horčíka a vitamínu B6, vďaka ktorému sa horčík v tele rýchlejšie dopĺňa.

Magnerot

Magnerot je liek s účinnou látkou orotát horečnatý dihydrát (horčík).

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová