Môžem užívať Oscillococcinum, Stodal a Zinkorot počas tehotenstva?

Zodpovedané
11. dec 2019

Dobrý deň,

som v druhom trimestri a lekár mi kvôli prechladnutiu predpísal. Zinkorot. Vraj ho môžem bezpečne užívať. V letáku sa však píše, že užívať sa nesmie.

Krvný obraz mi nevykazoval nedostatok zinku. Okrem toho mi lekár predpísal Stodal a Oscillococcinum.
Pri Oscillococcine je písané,.že sa treba poradiť s lekárom.

Môžem užívať Oscillococcinum, Stodal a Zinkorot počas tehotenstva?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Oscillococcinum a Stodal sú homeopatiká, tie môžte užívať počas tehotenstva.

Zinkorot by sa mal užívať na odporúčanie lekára, v prípade potreby doplniť zinok.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová