Môžem užívať Suprax a Wobenzym počas dojčenia?

Zodpovedané
17. jún 2020

Dobrý deň,

mám zápal prsníka a doktorka mi predpísala Suprax.

Môžem dojčiť?

Neublížia tieto lieky bábätku?

Plus mi dala Wobenzym.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

antibiotikum Suprax patrí do skupiny cefalosporínov, ktoré sa považujú za relatívne bezpečné počas dojčenia. Do materského mlieka preniká len v malom množstve. Pri zápale prsníka je nevyhnutné využívať antibiotiká.

Nemusíte sa obávať, pozorujte však dieťatko či náhodou sa neobjaví u neho hnačka, kožné výsevy alebo soor.

Liek Wobenzym nebol testovaný u dojčiacich žien, preto nie sú dostupné údaje o tom či prechádza do materského mlieka. Riaďte sa odporúčaním svojho ošetrujúceho lekára.

Liek Wobenzym

Liek Wobenzym znižuje viskozitu krvi a zlepšuje krvný obeh v najdrobnejších cievach. Tablety sú odolné proti žalúdkovej šťave.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová