Môžem užívať výživové doplnky na zmiernenie príznakov menopauzy a súčasne aj antikoncepciu?

Zodpovedané
18. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom kombinácie liekov.

Je možné užívať výživové doplnky na zmiernenie príznakov menopauzy a súčasne užívať hormonálnu antikoncepciu?

Zaujíma ma všeobecná odpoveď.

Môže to ovplyvniť účinok antikoncepcie?

Ďakujem

Dobrý deň,

výživové doplnky na zmiernenie príznakov menopauzy je veľmi veľa druhov.

Môžte užívať tie, ktoré obsahujú vitamíny, šalviu, včeliu materskú kašičku a podobne.

Nemali by ste však užívať tie, ktoré obsahujú fytoestrogény.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová