Môžem užívať Wobenzym po záruke?

Zodpovedané
20. jan 2022

Dobrý deň,

doma mám neotvorené balenie lieku Wobenzym, ale dátum expirácie bol 08/2020.

Môžem ho užívať?

Na čo všetko má tento výživový doplnok pozitívne účinky?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

dátum spotreby u liekov je čas, počas ktorého výrobca garantuje 100%-percentnú silu, spoľahlivosť a bezpečnosť daného lieku.
Po uplynutí tejto doby sa liečivá začínajú rozkladať až úplne strácajú účinnosť.

Liek Wobenzym je predstaviteľom enzýmoterapie s pozitívnymi účinkami pri zápaloch, hojení rán, pooperačnom zotavovaní, posilnenie imunity.
Dávkovanie sa určuje na základe indikácie, pre ktorú ho užívate.

Liek Wobenzym

Liek Wobenzym znižuje viskozitu krvi a zlepšuje krvný obeh v najdrobnejších cievach. Tablety sú odolné proti žalúdkovej šťave.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut