Môžu nežiadúce účinky lieku Luivac pretrvávať tak dlho?

Zodpovedané
12. dec 2022

Dobrý deň,

pravdepodobne mám nežiadúci účinok po užívaní lieku Luivac. Ide o bolesť kĺbov. Druhý deň užívania ma bolel lakeť a piaty už celé telo, najmä ruky a kolená. Prestala som ich brať piatym dňom. Bolesti však pretrvávajú už tretí týždeň. Lekárka sa ku môjmu problému nevyjadrila, zobrala mi krv, výsledky boli v poriadku. Rovnako nič nepreukázalo ani reumatologické vyšetrenie.

Môžu nežiadúce účinky pretrvávať tak dlho?

Ak áno, kedy odznejú?

Ako mám ďalej postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

všetky absolvované vyšetrenia sú v poriadku.

Môžem Vám teda odporúčiť len počkať. Ak išlo o nežiadúci účinok lieku, mal by sám v krátkom čase odoznieť.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut