Môžu šumivé tablety Horčík z Lídla uškodiť plodu?

Zodpovedané
24. apr 2019

Dobrý deň,

som v 9. týždni tehotenstva a v predošlých dňoch som si dala dve šumivé tablety Horčík z Lídla. Potom som si všimla, že obsahuje sladidlá cyklamát a sacharin.

Po vyhľadaní informácie na internete som zistila, že v tehotenstve sú sladidlá zakázané.

Mohli šumivé tablety uškodiť plodu?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nemyslím si, že by to mohlo uškodiť Vášmu bábätku. Sladidlá a iné umelé dochucovadlá sa určite nachádzajú aj v bežných potravinách, ktoré konzumejeme denne. Preto sa netreba na takéto informácie viazať s takým dôrazom.

Počas tehotenstva je lepšie sa o užívaní magnézia poradiť so svojím lekárom. Väčšinou lekári odporúčajú čisté tabletové magnézium bez príchuti.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová