Musím ísť na kožné, keď mám seboroickú dermatitídu?

Zodpovedané
22. dec 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Podľa príznakov si myslím, že mám seboroickú dermatitídu.

Je nutné ísť na kožné?

Mohol mi problém vzniknúť na základe nejakého môjho zdravotného problému?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

samozrejme, že vždy je lepšie ak sa na problematické miesta pozrie lekár a poradí Vám liečbu presne na mieru podľa zdravotného stavu.

Avšak seboreu môžte liečiť aj bežne dostupnými prípravkami z lekárne. Je to na Vás, môžte skúsiť najprv samoliečbu a ak Vám to neprejde, tak navštívite lekára.

Spúšťačom seborei nemusí byť žiadne iné ochorenie. Je to zápal kože, ktorý môže vyvolať stres, hormonálne zmeny alebo aj nadmerne mastná pokožka a iné.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová