Na akom princípe fungujú antidepresíva?

Zodpovedané
23. mar 2019

Dobrý deň,

môj manžel už 6. týždeň berie Trittico a nerobí mu dobre. Pociťuje slabosť, má pocit na vracanie, bolesť hlavy. Od pondelka mu neurológ doplnil liečbu liekom Escitalopram Teva a znížil dávku toho prvého na 1/3.

Aký je v týchto dvoch liekoch rozdiel?

Ide o iné zloženie alebo funkciu, ktorú majú plniť?

Vďaka za odpoveď

Dobrý deň,

oba lieky obsahujú rozdielnu účinnú látku. Liečivo obsiahnuté v lieku Trittico pôsobí aj na iné receptory ako Escitalopram, takže aj mechanizmus účinku je odlišný.

Nerobte si starosti, pri takýchto liekoch niekedy trvá, kým sa pacient správne nastaví na liečbu.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová