Od ktorého dňa som chránená pri užívaní antikoncepcie Mistra?

Zodpovedané
27. mar 2024

Dobrý deň,

zčala som prvýkrát brať antikoncepciu Mistra. Prvú tabletku som zobrala v prvý deň menštruácie, ale na druhý deň som už nemala vôbec menštruáciu. Dnes som zobrala 8 tabletku.

Som už chránená?

Ak to nebola menštruácia, vadí to?

Mala som bolesti a aj všetko ako pred cyklom. Menštruácia prišla v období, keď mala prísť.

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za otázku.

Chránená ste od prvého dňa užívania. Odporúča sa však ešte 7 dní sa chrániť aj inak v prípade, ak by ovulácia nastala skôr.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie