Pomáha sirup Erdomed na rôzne druhy kašľa?

Zodpovedané
26. jan 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom sirupu Erdomed.

Je možné ho použiť na rôzne druhy kašľa u detí?

Pomáha len na kašeľ, alebo je účinný aj na priedušky a nádchu?

Koľko dní sa užíva?

Je to liek, ktorý viacmenej pomôže, aby dieťa nemuselo brať ATB sirup v prípade, že nemá teplotu?

Ďakujem

Dobrý deň,

sirup Erdomed je možné použiť na vlhký kašeľ, zápal priedušiek, zápal horných dýchacích ciest.

Účinným liečivom je erdosteín, mukolytikum. Pôsobí na hlien aj v dýchacom systéme. Znižuje hustotu hlienu, uľahčuje jeho vykašľanie alebo vysmrkanie.

Zvyčajne sa užíva 7 dní na dosiahnutie plného liečebného účinku.

Nezabudnúť pri liečbe na zvýšený príjem tekutín.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut