Pomáha užívanie colostra pri raste detí?

Zodpovedané
19. mar 2023

Dobrý deň,

mám zdravého a aktívneho 2-ročného syna, ktorý má problém s rastom. Výrazne v tomto smere zaostáva a v rastovom grafe je vždy na spodnej hranici. My, jeho rodičia nízki nie sme, takže tam problém nebude.

Dočítala som sa, že colostrum obsahuje aj rastový hormón.

Pokiaľ je táto informácia pravdivá, mohlo by užívanie colostra pomôcť môjmu synovi v raste?

Ďakujem

Dobrý deň,

za vyskúšanie to rozhodne stojí.

Kolostrum obsahuje mnoho imunoglobulínov - protilátok. Ďalej obsahuje rastové faktory, vitamíny, minerály a aminokyseliny.

V tomto veku môžete podávať Delta Colostrum KIDS Natural 100% v sirupovej forme. Ide ale o kravské kolostrum. Odporúčam užívať ráno nalačno.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut