Pomôžu probiotiká k rýchlejšiemu uzdraveniu?

Zodpovedané
29. jún 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom probiotík.

Má zmysel nasadiť probiotiká pri prejave choroby (napr. nádcha, bolesť hrdla, kašeľ)?

Pomôžu k rýchlejšiemu uzdraveniu?

Kedy okrem užívania antibiotík odporúčate podávať probiotiká?

Ďakujem

Dobrý deň,

začať užívať probiotiká v akútnom štádiu ochorenia s cieľom rýchlejšieho uzdravenia zmysel nemá. Určite ale odporúčam ich preventívne užívanie, kedže až 80 % buniek nášho imunitného systému sa náchadza práve v tráviacom trakte.

Okrem antibiotickej liečby, je prospešné ich užívanie pri gastrointestinálnych ťažkostiach (zápcha, hnačka), ekzémy, kvasinkové infekcie, intolerancia laktózy...

Pri prejavy choroby môžete užívať Imunoglukan Acute.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut