Potrebujem si doplniť magnézium, ale mám nízky tlak. Aký prípravok môžem užívať?

Zodpovedané
23. dec 2023

Dobrý deň,

potrebovala by som doplniť magnézium. Problém je, že mávam stále nízky tlak a bojím sa, že sa mi tlak ešte zníži. Zároveň mám UC a nerada by som, aby ma od magnézia preháňalo.

Existuje prípravok, ktorý môžem užívať?

Môžem zároveň užiť C + zinok tabletku a železo Globifer naraz po jedle?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

Magnézium vo všeobecnosti vo vyšších dávkach môže spôsobiť hnačku. Preto odporúčam začať nižšími dávkami.

Súčasné užívanie maznézia, zinku a železa sa neodporúča. Je potrebný rozostup medzi užívaných minerálmi.

Môžete spolu užiť napr. to C a železo (Globifer).

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie