Používa sa Flixotide Inhaler N súčasne s Ventolin Inhaler N pri astmatickom záchvate?

Zodpovedané
18. mar 2019

Dobrý deň,

moja dcérka je astmatička a má predpísaný Flixotide Inhaler N každý večer jeden vstrek. Ďalej užíva Prednison a Flixotide pri laryngitíde.

Používa sa Flixotide Inhaler N súčasne s Ventolin Inhaler N pri astmatickom záchvate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno používa sa kombinácia Flixotide Inhaler N a Ventolin Inhaler.

Ventolin sa používa ako prvá pomoc na otvorenie dýchacích ciest v pľúcach. Rozšíri dýchacie cesty a tým zlepší prienik ostatných liečiv, napríklad teda Flixotide Inhaler N.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová