Prečo má Vermox rovnaké dávkovanie pre dieťa a aj pre dospelého?

Zodpovedané
13. máj 2019

Dobrý deň,

mojej dvojročnej dcérke predpísala lekárka Vermox, lebo mala odchýlku v krvných testoch. Vraj to môže spôsobovať aj cudzopasník. 8 ročný syn ich dostal tiež
preventívne.

Dcéra bola chorá každé dva týždne, tak ju nechcem zaťažovať takouto liečbou. Synovi som liek podala. Po pár hodinách sa sťažoval na veľkú bolesť hlavy a bol ospalý. Keďže bol večer, pripísali sme to únave. Ráno bol fit. Zajtra má ďalšiu tabletku po dvoch týždňoch.

Rozmýšľam, či podať liek aj dcére, ktorá má 13 kg. Je to zvláštne, že dávkovanie je rovnaké pre deti a aj pre dospelých.

Aký je Váš názor?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Vermox pôsobí lokálne v dutine čreva, tak že reaguje s bielkovinou tubulín, ktorá je prítomná v tráviacom trakte červov, a tým červy usmrcuje.

Dávkovanie je rovnaké, pretože dospelý aj dieťa môže mať rovnakého červa a teda je potrebné rovnaké množstvo liečiva na jeho zlikvidovanie.

Ak má lekárka podozrenie na parazity u Vašej dcéry, mali by ste liečbu vyskúšať.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová