Prečo sa mi v teple robia zapareniny pod prsiami?

Zodpovedané
9. júl 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Vždy v lete ma trápia zapareniny pod prsiami. Po dvoch deťoch mi ostali kilogramy navyše a aj väčšie spadnuté prsia.

Akonáhle začne byť teplejšie, tak sa mi začnú robiť vystúpené červené fľaky, ktoré začnú svrbieť a trochu páliť. Keď idem von a musím si dať podprsenku, tak pri vyšších teplotách má všetko za hodinu spotené a začína ma to svrbieť.

Keď je teplejšie, tak je to horšie. Keď je menej teplo, tak mi to trošku ustúpi. Červené fľaky ustupujú a zostanú mi tam ako keby hnedé mapy. Keď sa oteplí, tak dokola to isté.

Čo mi môže pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

zapareniny sa tvoria na povrchu kože, kde neprúdi vzduch ako sú kožné záhyby. V teplom období je veľmi ťažké im predchádzať. Je dôležité, aby ste nosili podprsenku z ľahkého vzdušného materiálu.

Môžte skúsiť aj športové podprsenky z funkčných materiálov, ktoré veľmi rýchlo odburávajú pot.

Tiež si viackrát denne počas horúcich dní (ak to ide) umývajte problematické miesto vlažnou vodou a jemne osušte.

Čo sa týka liečby postihnutého miesta, tak odporúčam Imazol krémpastu. Tá problematické miesto čo najskôr zasuší a pokožku regeneruje.

Imazol krémpasta

Imazol krémpasta obsahuje liečvo klotrimazol (imidazolový derivát). Patrí do skupiny liekov proti kožným hubovitým (mykotickým) ochoreniam. 1 g dermálnej pasty obsahuje 10 mg klotrimazolu.


Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová