Som dojčiaca matka a bolia ma ruky. Akú liečbu mi odporúčate?

Zodpovedané
18. jan 2020

Dobrý deň,

mám 5 mesačného plne dojčeného syna, ktorý sa veľmi rád nosí na rukách.

V oblasti zápästia mám veľké bolesti. Ruky ma bolia cez deň, no najviac v noci.

Akú liečbu mi odporúčate?

Skúšala som rôzne mastičky, bandáže. Nič nezabralo.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

podľa toho čo popisujete máte preťažené ruky. Chladivé maste, prípadne maste proti bolesti Vám na chvíľu môžu uľaviť, ale určite Vás problému nezbavia.

Kým budete svoje dieťa väčšinu dňa nosiť na rukách, tak problém nevyriešite. Preťažené ruky musia totiž oddychovať. Zaviažte si ho do šatky alebo nosiča, aby si ruky oddýchli.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová