Som v 3. trimestri a mám Covid-19. Môžem kombinovať Solmucol sáčky, vitamín C so šípkami a vitamín D?

Zodpovedané
5. aug 2022

Dobrý deň,

som v 33. týždni + 1 deň a v piatok som zistila, že som Covid-19 pozitívna.

Môžem si dať na uvoľnenie hlienov Solmucol sáčky?

Čo iné mi zaberie najlepšie na hlieny?

Môžem užívať aj vitamín C 1000 so šípkami od GS a vitamín D 2000 IU od Wallmarku?

Ďakujem

Dobrý deň,

Solmucol v gravidite môže doporučiť len lekár v závažných prípadoch.
Na vlhký kašeľ môžete užívať Dr. Weiss STOPKAŠEL, zvýšiť príjem tekutín.

Odporúčaná dávka vitamínu C počas Covid-19 v tehotenstve sa pohybuje okolo 500 mg/deň.
Vitamín D v dávke 2000 IU počas ochorenia užívať môžete.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut