Stačí z kapsuly Dalacin prehltnúť len ten prášok?

Zodpovedané
29. jan 2020

Dobrý deň,

moja 6 ročná dcéra špiní z intímneho miesta. Na nohavičkách mala žltý výtok. Dolu ju to štípe.

Dnes som s ňou bola u doktorky, ktorá jej predpísala kapsuly Dalacin a ešte jedny vaginálne kapsuly. Tie dnes v lekárni nemali, až zajtra budú. Kapsule Dalacin mi dcéra nechce prehltnúť.

Môže prehltnúť len ten prášok z kapsuly?

Bude to mať rovnaký účinok ako keby užila celú kapsulu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

antibiotické kapsuly Dalacin C sa užívajú v celku a je potrebné ich zapiť dostatočným množstvom vody.

U detí by sa mali užívať iba v prípade, že dieťa dokáže kapsulu prehltnúť.
Ak Vaše dieťa nevie prehltnúť kapsulu, tak poraďte sa s lekárom o voľbe iného lieku.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová