Sú nami zvolené lieky správne na vlhký kašeľ u 3,5-ročnej dcérky?

Zodpovedané
8. jan 2023

Dobrý deň,

moja 3,5 ročná dcérka má silný kašeľ, ktorý je vlhký a občas dráždivý. Dávame jej Kalciový sirup, 3x denne Ventilon predpísaný lekárom cez telefón, Kalobu a zábaly z bravčovej a jazvečej masti. Predvčerom 3x vracala z hlienov, ktoré vykašliavala. K lekárovi ju nedostanem, nakoľko má traumu odvtedy, čo sa jej chcel lekár pozrieť do zadočku a mala klystír.

Zvolili sme na jej liečbu správne lieky?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporučila by som k zvolenej liečbe pridať sirup na rozpustenie hustých hlienov (napr. Solmucol). Podávajte 3x denne 5 ml sirupu.

Dbajte na dostatočný príjem tekutín, aby sa hlieny ľahšie riedili.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut