Sú vyrážky na tvári, krku a dekolte alergiou na Penicilín?

Zodpovedané
26. feb 2023

Dobrý deň,

užívam Penicilin 750 a vytvorili sa mi na tvári, krku a dekolte vyrážky. Sú krupicové, mnohé pripomínajú akné, len sú drobnejšie s bielym stredom. Beriem v pnc 750. Mám silnú bolesť hrdla a pozitívny domáci CRP test. Bolesť hrdla sa po dvoch dňoch zlepšila, ale som veľmi vyhádzaná.

Mám antibiotiká vysadiť?

Môže byť výsyp na tvári, krku a dekolte alergia na Penicilín?

Ďakujem

Dobrý deň,

počas liečby Penicilínom sa ako nežiadúci účinok môže objaviť vyrážka resp. výsyp.
Kontaktujte lekára a konzultuje s ním pokračovanie v liečbe.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut