V akej postupnosti mám podávať doplnky 2-ročnej dcére?

Zodpovedané
24. jan 2023

Dobrý deň,

2-ročná dcérka má už po mesiaci druhýkrát zápal stredného ucha a užíva opäť antibiotiká. Imunitu sme podporovali vitamínmi C, D, rybím olejom a probiotiká. Pani doktorka mi ešte spomínala imunoglukán. Viem, že na podporu imunity je aj zinok.

V akej postupnosti jej mám všetky tieto doplnky podávať?

Ak rybí olej obsahuje vitamín D, nemusím jej ho už podávať zvlášť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri uvedených vitamínoch nie je potrebné dodržiavať časový rozostup. Dieťa ich môže užívať spolu.

Nezabudnite na minimálne dvojhodinový rozostup pri podávaní antibiotík a probiotík.

Imunoglukán na podporu imunity by som Vám odporúčila aj ja. V svojom zložení už vitamín C obsahuje, nie je potrené ho podávať samostatne.

Ak podávate rybí olej, nie je potrebné podávať vitamínu D samostatne.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut